Κυριακή, 13 Μαΐου 2018

Δε του στέρησε την άνοδο η ήττα για τον Χαρίλαο Τρικούπη - Ήττα και για τον ΑΟ Αγρινίου

Φωτογραφία του χρήστη Γ. Σ. Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου.

Με ήττα στο νήμα από τη Γέφυρα με σκορ 74-73 ολοκλήρωσε ο Χαρίλαος Τρικούπης τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Β’Εθνικής.

Με την ήττα αυτή τελείωσε το πρωτάθλημα με ρεκόρ 22-6 και πλέον θα περιμένει το αποτέλεσμα του παιχνιδιού της τελευταίας αγωνιστικής ανάμεσα στις Σέρρες και τη Καβάλα για να δει αν θα τερματίσει στη πρώτη ή στη δεύτερη θέση.

Το φύλλο αγώνος του παιχνιδιού:

Κ.Σ.Γέφυρας-Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου 74-73

Διαιτητές: Τσιαμπλής-Κατωτικίδης

Δεκάλεπτα: 14-20 21-18 18-18 21-17

Κ.Σ.Γέφυρας (Ρόδας) Νικολαίδης 11(2), Κολοκοτρώνης 9(2), Γαρέζος 13(1), Παπαδόπουλος 5(1), Σιώπης 16(4), Ταουσάνης 2, Σιώμος 14, Μπίσκας 4.

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης): Βουρνάς 8, Ντόβας 11(3), Ξηρός, Μουράτογλου 9, Σταυρόπουλος 9(1), Περρωτής 10, Τριπολίδης Δ., Καραγκιολίδης 8, Αδαμόπουλος, Πολίτης 18(4).

Ήττα για το ΑΟ από το Ανατόλια

Στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της χρονιάς ο ΑΟ ηττήθηκε από το Σ.Α.Α.Κ. Ανατόλια στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου με σκορ 61 - 74.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με διαφορά 8 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο και απέκτησαν μεγαλύτερο προβάδισμα στα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου με την ομάδα μας να φέρνει ξανά τη διαφορά στους 8 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΑΟ Αγρινίου  προηγήθηκε με 48 - 47, όμως στα τελευταία λεπτά της περιόδου οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν φτάνοντας στο +6 στο 30ο λεπτό.

Στην τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμα και έφτασαν στην τελική επικράτηση.

Δεκάλεπτα: 11 - 19, 18 - 18, 21 - 19, 11 - 18.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου - Καρπάνος.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 2, Κυριλής Θ. 9(3), Μουρατίδης, Γκρέκας 15(2), Κυριλής Δ. 8(1), Τάσσος 15, Κασαμπαλής 10, Μήτσου 2, Σταύρου, Τάγκας.

Σ.Α.Α.Κ. ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Πέτρος Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 8, Γαλανίδης 13(3), Ζαφειρούδης 3(1), Συμεωνίδης 8, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 6, Ζώτος 12, Βεργίνης 6, Καραποστόλου 18(2).